כיצד ניתן למצוא קבלנים אמינים לביצוע עבודות ריצוף בעיר אשדוד וסביבתה?

worker-processing-floor-with-laminated-flooring-boards-1

מבוא לריצוף

עבודת ריצוף היא בבסיסה הפעולה בה מייצרים רצפה למשטח באמצעות הנחת מרצפות. לעניין זה עבודת ריצוף יכולה להתבצע על מנת ליצור רצפה לבית או דירה, על מנת לייצר שביל בגינה או מדרכה ברחוב עירוני. עבור כל אלה אמורה עבודת ריצוף לשרת כמה מטרות בסיסיות: יצירת משטח נוח לדריכה, קיבוע של המשטח ואטימתו ולצרכים עיצוביים, דקורטיביים. ישנן מספר סוגית מרצפות בהן עושים שימוש בעבודות ריצוף ואלה בראש ובראשונה נבדלות זו מזו בחומר המרכיב אותן:

  • מרצפות בטון
  • מרצפות אבן
  • מרצפות חרס (קטגוריה הכוללת מרצפות חרסינה ומרצפות קרמיקה)

בהכללה, במרבית המקרים בהם מתייחסים לעבודת ריצוף הכוונה להנחת מרצפות כחלק מבנייה ו/או שיפוץ חלל מגורים. ריצוף הוא אחד השלבים האחרונים במלאכת הבניין ונכלל בקטגוריה המכונה- עבודות גמר.

מבלי להפחית בחשיבות המקצועיות בשאר העבודות הכרוכות בתהליך הבנייה, אין ספק שהוצאה לפועל מיטבית של עבודות ריצוף מצריך רמת מיומנות מקצועית גבוהה ודיוק רב בביצוע. עבודת ריצוץ שתתבצע שלא על פי סטנדרטים גבוהים של דיוק ומקצועיות תוביל תוך זמן קצר לפגיעה במראה הרצפה במקרה הטוב ויצירת משטח שבור, עקום שאינו בטיחותי, במקרה המוצלח פחות.

מציאת קבלן לביצוע עבודת ריצוף

מכל המידע שהובא לעיל עולה כמובן השאלה, כיצד נוכל למצוא קבלן לביצוע אמין ומדויק של עבודת ריצוף? ובהקשר ישיר לכותרת המאמר נציין את הכמעט מובן מאליו, אין הבדל משמעותי בין איתור בעל מקצוע לביצוע עבודות ריצוף באשדוד ובין ביצוע פעולה דומה לצורך מציאת בעל מקצועי בעל אחת מעריה האחרות של ישראל. כדי לנסות ולסייע במציאת בעל המקצוע הנכון נציין כמה עצות וטיפים בעלי ערך אשר גובשו מתוך נסיון בלתי מבוטל.

ראשית נציין עובדה רלוונטית אחת בהקשר לביצוע עבודות ריצוף, ישנם מקרים רבים בהם בחירת בעל המקצוע אשר יבצע את עבודות הריצוף אינה עומדת בכלל לפתחו של הלקוח הסופי, כלומר הדייר העתידי. זה למשל יהיה המצב במרבית הפרויקטים בהם תרכשו דירה חדשה או במקרים בהם שכרתם קבלן ראשי לביצוע כלל עבודת הבנייה. במקרים אלו ובכן, לא נותר לכם אלא להישען לאחו ולבחון את רמת עבודות הריצוף לאחר ביצוען.

במקרים לא מעטים אחרים בחירת קבלן הריצוף כן תהיה בידיכם ובמקרים אלו כדאי לזכור:

יש דבר כזה יותר מדי זול- קבלן ריצוף המציע לכם לבצע עבודה מסוימת במחיר שובר שוק הנמוך במידה ניכרת משאר המתחרים, הוא לכל הפחות כזה המחייב בדיקה דקדקנית יותר. בהקשר זה כדאי לזכור את כלל הברזל "אין מתנות חינם" ואם המחיר נמוך בצורה משמעותית, יתכן מאוד שאת שורת הרווח משיג הקבלן בשיטות שיפגעו קשות באיכות הביצוע.

דברו עם לקוחות קודמים וכאשר הדבר ניתן בחנו בעצמכם עבודות ריצוף קודמות שביצע הקבלן. 

 
גלילה לראש העמוד