ריצוף מיקרוטופינג

wall-607887_640

 

אדריכלים, קבלני בניין, בעלי בתים, מנהלי פרויקטים מסחריים ומעצבי פנים, עוברים היום לשימוש בשיטת ריצוף מיקרוטופינג על מנת להעניק לרצפות גימור חלק, מודרני, אלגנטי, אדריכלי, עמיד ומדהים. זוהי שיטת ריצוף חזקה כמו בטון, מהירה להתקנה, וקלה לתחזוקה.

ריצוף מיקרוטופינג הוא ציפוי מלט שמתווסף לרצפה קיימת לשם חידוש וריענון המראה שלה. הוא מותקן ישירות על הריצוף הקיים, ומעניק תוצאה יפה ועמידה מאוד של שיפור משטחים ישנים וחדשים.

אבל קודם בואו נבין מה זה מיקרוטופינג

מיקרוטופינג הוא ציפוי בטון מלוטש. זוהי מערכת מלט פולימרי שמותקנת בשכבות דקות מרובות עד למקסימום של שלושה מילימטר עומק.

ההתקנה הראשונה מורכבת משלוש שכבות נפרדות של שכבת פריימר שמיושמת בעומק של 1.5 מילימטרים, השכבה התחתונה מיושמת בעומק נומינלי של מילימטר אחד, ואז מתבצע גימור בעומק של 0.5 מילימטרים.

בין כל שכבה מתבצע תהליך שיוף ושאיבה כדי להכין את המשטח להתקנת השכבה הבאה. לאחר סיום התקנת שתי השכבות הראשונות, מוחל חומר איטום וגימור גלוס או מאט.

ריצוף מיקרוטופינג רלוונטי לשפע הגדרות בנייה וגישות עיצוב

ריצוף מיקרוטופינג משמש כדי לשפר את המראה של רצפות בטון והשגת המטרה של תוספת דפוסים מעוצבים, תבניות וצבעים על הרצפות הקיימות. אפשר להשתמש בו על רצפות בטון רגילות, אריחי בטון ואפילו על משטחי בטון מעוצבים.

זוהי גישה אידיאלית לשיפוץ שמתאימה לשיפוץ הרצפות בבית, בפטיו, ליד הבריכה, בגינה, ובאזורים מקורים שונים. שיטה זו יעילה גם להשגת מטרות רבות של שיפוץ ועיצוב פנים, למשל:

שכבה ישרה על משטחי רצפות ישנות או פגומות

לאחר תיקון הסדקים והחורים על הרצפה, מתקינים גימור מקצועי של מיקרוטופינג להשגת מראה חלק ובוהק.

שיפוצים בבתים קיימים ובנכסים מסחריים

ריצוף מיקרטופינג מתאים להתקנה גם מעל משטחים בפנים ובחוץ, בלי לעקור מרצפות קיימות, בתהליך פשוט ומהיר.

אבל חשוב להקפיד שגובה הרצפה הקיימת יישאר בעומק מסוים, כך שניתן יהיה להשיג תאימות עם גובה הרצפה, ולהימנע מתוצאה מגושמת, כמו שעלול לקרות עם סוגים רבים אחרים של ריצוף.

התאמת צבע ומרקם הרצפה לצבעים של הקירות

הגוון של ריצוף מיקרוטופינג יכול להיות מותאם לצבע הקירות או הריהוט כך שלא ייווצר מצב של ניגוד מוחלט בין הרצפה לקירות והתוצאה תהיה מגע של עיצוב מודרני עם עמידות לטווח הארוך.

עיצוב מדרגות

באזורים שחשופים לשמש ישירה, הריצוף לא דועך או מתקלקל, בזכות השימוש ברכיבים שמבטיחים התנגדות לקרינה או לנסיבות שעלולות לפגוע בריצוף.

מוצר ידידותי לסביבה

ריצוף מיקרוטופינג הוא מוצר ידידותי לסביבה, מבוסס על מים, והתקנתו אינה כרוכה בשכבות של אבק ופסולת.

התקנה קלה ומהירה

תהליך ההתקנה קצר, בהשוואה, למשל, להתקנת רצפות חדשות. אין צורך להרוס או להסיר את הרצפות הנוכחיות, היות והחומר מותקן ישירות על המשטחי הקיימים.

אז למה לבחור ריצוף מיקרוטופינג?

לבטון מוחלק יש תוצאות בלתי צפויות, כמו למשל חשיפת פגמים, סדקים וחורים, אבל ריצוף מיקרוטופינג מונע מצבים אלו. שכבת הבטון הייחודית מציעה מגוון גמורים, תוך שימוש במלט מיוחד שמבוסס על חומרים איכותיים שמתאימים לתנאי מזג האוויר הישראלי.

רצפות בטון ישנות או שחוקות יכולות להיראות חלקות וחדשות שוב, עם פחות זמן ומאמץ מכפי שאתם עשויים לחשוב. המפתח הוא לבחור איש מקצוע שמבצע את העבודה במומחיות ומקצועיות, כך שתוכלו לחסוך זמן וכסף.

התוצאות מדברות בעד עצמן והמוצר שתקבלו יהיה איכותי ביותר, עם ריצוף בטון טוב יותר מכל מוצר אחר בשוק, ואפשרויות מדהימות שמתאימות למגוון רחב מאוד של סגנונות עיצוב.

 
גלילה לראש העמוד